Akdeniz Üniversitesi

HABERLER

HABERLER


 Bölümümüz 4.Sınıf Öğrencilerinin dikkatine.Bitirme çalışması yazım kurallarına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.


 

Bölümümüz 4.Sınıf Öğrencilerinin dikkatine.Bitirme çalışması konularının teslim süresi 02.10.2011 Carşamba tarihine kadar uzatılmıştır.İlgili öğrencilerinizi dilekçelerini belirtilen tarihe kadar bölüm sekreterine teslim etmeleri gerekmektedir.

2006 yılında yapılan bir değerlendirmeye göre öğretim üyesi başına düşen ISI  kapsamlı yayın sayısı açısından Bölümümüz (AKTEB) Türkiyede'ki Tarım Ekonomisi Bölümleri arasında ilk sırayı almıştır.
AKTEB Haber Bülteni

2010  YILI

BİLİMSEL ETKİNLİKLER

 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN,  11 Ocak 2010 tarihinde  Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme Araştırma ve Uygulama Merkezi (APGEM) tarafından Antalya da düzenlenen Sivil Toplum Diyalogunun Geliştirilmesi Projesi Çalıştayına katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanlığının daveti üzerine 14 Ocak  2010 tarihinde  TBMM de  düzenlenen Seracılık konulu toplantıya katılmak üzere Ankara’da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN Hollanda Tarım  Müşavirliği  tarafından 21 Ocak 2010 Antalya’da  düzenlenen Türkiye ‘de seracılık konulu toplantıya katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN,  28 Ocak 2010 tarihinde  Ankara ‘da Yükseköğretim Kurulunda düzenlenen  Ziraat Fakülteleri Program Geliştirme Grubu toplantılarına katılmak üzere Ankara da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN,  29 Ocak 2010 tarihinde  Cemal Biyedic Üniversitesi delegasyonuna Akdeniz Üniversitesi ile ilgili bir sunuş yapmıştır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN, Akdeniz Üniversitesi ve Mostar Cemal Bijedic Universitesi işbirliği kapsamında Üniversitemize gelen öğrenciler ile      6 Şubat 2010 tarihinde Antalya Merkez ilçedeki seraları konu alan bir çalışma ziyareti  düzenlemiştir.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN, Hollanda Tarım  Müşavirliği  tarafından 16 Şubat 2010 tarihinde Antalya’da  düzenlenen Horticultural Training Centre konulu Workshop a katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN,  12 Mart 2010 tarihinde  Ankara ‘da Yükseköğretim Kurulunda düzenlenen  Ziraat Fakülteleri Program Geliştirme Komisyonu toplantılarına katılmak üzere Ankara da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN,  10-11 Nisan 2010 tarihleri arasında Demre de düzenlenen  Demre sempozyumuna katılarak Demre’de  Tarım Sektörü: Mevcut  Durum; Sorunlar ve Çözüm Önerileri”  konulu sunuş yapmıştır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN,  16 Nisan 2010 tarihinde  Doçentlik sınav Jürisine katılmak için 15-17 Tarihleri arasında Tokat  da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN,  20 Nisan 2010 tarihinde  Ankara’da Yükseköğretim Kurulunda düzenlenen  Ziraat Fakülteleri Program Geliştirme Grubu  toplantılarına katılmak üzere Ankara’ da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN,  27 Nisan 2010 tarihinde  Ankara ‘da Yükseköğretim Kurulunda düzenlenen  “Ziraat Fakülteleri Program Geliştirme Grubu”  üyesi olarak Dekanlar Konseyi toplantısına katılmak üzere Ankara da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN, 29 Nisan 2010 tarihinde Kumluca 11. Tarım ve seracılık Sempozyumuna katılmış ve Yaş meyve-sebze ihracatında karşılaşılan sorunlar ve  çözüm önerileri konulu oturumun başkanlığını yapmıştır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN, Hollanda Tarım  Müşavirliği  tarafından 12 Mayıs 2010 tarihinde Antalya’da  düzenlenen Horticultural Training Centre konulu Workshop a katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN, Akdeniz Üniversitesi ve Mostar Cemal Bijedic Universitesi Bilimsel işbirliği kapsamında üniversitemizi ziyarete gelen Cemal Biyedic Üniversitesi  Rektörü ve  Fakülte Dekanlarından oluşan  7 kişilik  heyet ile birlikte Antalya ve Kumluca ilçesindeki  seraların incelenmesi amacıyla 26 Mayıs  2010 da Bölge gezisi yapmışlardır.
 • Bölümümüz öğretim üyesi Doç. Dr. Cengiz SAYIN 28 Mayıs - 04 Haziran 2010 tarihleri arasında Erasmus Ders Verme Hareketliliği Programı kapsamında Toulouse Üniversitesinde  Fransa’da bulunmuştur.
 • Bölümümüz Araş. Gör. Hatice Kızılay, 26-28 Mayıs 2010 tarihleri arasında 9th Wageningen International Congerence on Chain and Network Management (WICANEM) konferansında “The role of farmers’ attitudes in decision making on farms: farming attitudes scale (fas)” başlıklı bildiriyi sunmak üzere Hollanda’ya gitmiştir.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN,  11 Haziran 2010 tarihinde  Ankara'da Yükseköğretim Kurulunda düzenlenen  Ziraat Fakülteleri Program Geliştirme Grubu  toplantılarına katılmak üzere Ankara’ da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN, 2-3  Haziran 2010 tarihinde Fakültemizde "optimizing the cultivation of tomatoes in Turkey’ konulu eğitim programının düzenlenmesi ve gerçekleştirilmesinde görev almıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyesi Doç. Dr. Cengiz SAYIN 20-26 Haziran 2010 tarihleri arasında Stokholm Üniversitesi’nde incelemelerde bulunmak ve ikili işbirliği imkanlarını görüşmek üzere İsveç’te bulunmuştur.
 • Bölümümüz Araş. Gör. Eda İlbaşmış, 23-26 Haziran 2010 tarihleri arasında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nin düzenlediği VIII.Sebze Tarımı Sempozyumunda “Domates Fiyatlarındaki Yıllık Gelişmeler ve Mevsimsel Dalgalanmaların Analizi” başlıklı bildiriyi sunmak üzere Van’a gitmiştir.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN,  29 Haziran 2010 tarihinde  Doçentlik sınav jürisine katılmak için 29-30 Haziran tarihleri arasında Tokat’ da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN, Hollanda Tarım  Müşavirliği  tarafından 2 Temmuz  2010 tarihinde Antalya’da  düzenlenen Horticultural Training Centre konulu Workshopta “Business plan training centre for the Turkish horticultural sector” konusunda bir sunuş yapmıştır.
 • Bolum Başkanımız Burhan ÖZKAN  4-8 Temmuz 2010 tarihleri arasında Kuala Lumpur, Malezya da düzenlenen III International Symposium on Improving the Performance of Supply Chains in the Transitional Economies. adlı uluslararası konferesa bildirili olarak  katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Burhan OZKAN ve Bolum öğretim üyelerimiz Doç.Dr. Cengiz SAYIN ve Yrd. Doç.Dr.Göksel AKPINAR  4-8 Temmuz 2010 tarihleri arasında Kuala Lumpur, Malezya da düzenlenen III International Symposium on Improving the Performance of Supply Chains in the Transitional Economies. adlı konferensta The Fourth International Symposium on Improving the Performance of Supply Chains in the Transitional Economies konferansının Turkiye’de 2011  yılında yapılması için talepte bulunmuş ve Katılımcılara Türkiye ve Antalya hakkında 45 dakikalık sunuş yapmıstır.
 • The Fourth International Symposium on Improving the Performance of Supply Chains in the Transitional Economies semozyumu  18-22 Nisan 2012 tarihleri arasında Antalya ‘da Bölümümüzün ev sahipliğinde yapılacaktır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 9  - 13  Agustos tarihleri arasında ABD, Ohio State Üniversitesi, Tarım, Çevre ve Kalkınma Ekonomisi (AEDE) Ekonomisi Bölümünü ziyaret  ederek  Lisans ve lisansüstü ders programları ve içerikleri ile bilimsel işbirliği imkanları konularında  görüşme  ve incelemelerde  bulunmuştur.
 • Bölümümüz öğretim üyesi Prof. Dr. Cengiz SAYIN 22-24 Eylül 2010 tarihleri arasında Türkiye IX. Tarım Ekonomisi Kongresine katılmak üzere Şanlıurfa’da bulunmuştur.
 • Bölümümüz Araş. Gör. Dr.İlkay Kutlar 22-24 Eylül 2010 tarihleri arasında Harran Üniversitesi’nin düzenlediği Türkiye IX.Tarım Ekonomisi Kongresinde, “Türkiye’de Bilgi Teknolojileri ve Üretimine Yeni Bir Yaklaşım: Kalkınma Ajansları” başlıklı bildiriyi sunmak üzere Şanlıurfa’ya gitmiştir.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN,  8 Ekim 2010 tarihinde  Ankara’da Yükseköğretim Kurulunda düzenlenen  Ziraat Fakülteleri Program Geliştirme Grubu  toplantılarına katılmak üzere Ankara’ da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN,  15 Ekim 2010 tarihinde  Ankara’da Yükseköğretim Kurulunda düzenlenen  “Ziraat Fakülteleri Program Geliştirme Grubu”  üyesi olarak “Dekanlar Konseyi” toplantısına katılmak üzere Ankara da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN, 19 Ekim  2010  tarihinde Antalya İhracatçı Birlikleri  ve Tarım Kredi Kooperatifleri Antalya Bölge Birliği tarafından  Antalya’ da ortaklaşa düzenlenen, Akdeniz Üniversitesi, Tarım İl Müdürlüğü, Batı Akdeniz Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve Tarım Danışmanları Derneği’nce desteklenen  “Sadece Üretmek Yeter mi ? İhraç Etmezsek Ne Olur ?” konulu paneli yönetmiştir.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN, 2 Aralık 2010 Hollanda Tarım Müşavirliği ve Bölümümüz tarafından Antalya ‘da düzenlenen tarihinde Türk Seracılık Sektörü: Geleceğe hazır mı? Sürdürülebilir modern seracılığı geliştirme, pazarlama- üretim teknikleri – finansman isimli seminerde; Türkiye’de Seracılık: ihracat yapısı, sorunlar ve öneriler  konusunda  sunuş yapmıştır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 2-5 Aralık 2010 tarihlerinde  Growtech 2009  Tarım ödülleri “Seçici Kurul Başkanı” olarak  ödül almak için başvuruda bulunan girişimcilerin  projelerinin  sunumlarının dinlenmesi ve değerlendirmelerinin yapılmasında görev yapmıştır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN yönlendirme komitesi üyesi olarak   Hollanda Tarım  Müşavirliği  tarafından 2 Aralık 2010 tarihinde Antalya’da  düzenlenen “Horticultural Training Centre ” konusunda son gelişmelerin değerlendirildiği Workshopa katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN, 10 Aralık 2010 tarihinde TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde  Bologna Eşgüdüm Komisyonu Başkanlarının (BEK) katılımıyla düzenlenen değerlendirme Toplantısına katılmıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyesi Prof. Dr. Cengiz SAYIN 18 Aralık 2010 tarihinde Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) tarafından düzenlenen “Değişen Dünya ve Alanya Ekonomisinin Geleceği” isimli panele panelist olarak katılmak ve sunum yapmak üzere Alanya’da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN, 24 Aralık 2010 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Bologna Süreci Koordinatörü olarak  Bologna Eşgüdüm Üyelerine  Akdeniz Üniversitesi Bologna Süreci çalışmaları konusunda bir sunum yapmıştır.

ATAMALAR

 • Bölümümüz Yüksek Lisans öğrencilerinden Ziraat Mühendisi Sinem GÜLCAN 25.6. 2010 tarihinde Araştırma Görevlisi olarak atanmıştır.
 • Yüzüncü Yıl Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü Arş.Gör. Melike CEYLAN, 35. Madde kapsamında doktora yapmak üzere 2 Temmuz 2010 tarihinde Bolümümüzde göreve başlamıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyesi Doç. Dr. Cengiz SAYIN 13 Nisan 2010 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Proje Geliştirme,     Araştırma ve Uygulama Merkezi (APGEM) Müdürlüğüne atanmıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyesi Prof. Dr. Cengiz SAYIN 25 Eylül 2010 tarihi itibariyle TÜBİTAK Kamu Araştırmaları Grubu (KAMAG) Yürütme Komitesi üyeliğine bir yıl süreyle yeniden atanmıştır.
 • Bölümümüz Doktora öğrencilerinden Feyza YAVUZ  23.09.2010 tarihinde Finike  Meslek Yüksekokuluna Öğretim Görevlisi olarak atanmıştır.
 • Bölümümüz  öğretim üyesi  Doç. Dr. Cengiz SAYIN 29 Eylül 2010 tarihinde Profesör kadrosuna atanmıştır.
 • Bölümümüz Araştırma Görevlilerinden M. Nisa Mencet  24 Ekim 2010 ayında tarihinde  Kumluca Meslek Yüksekokuluna Öğretim Görevlisi olarak atanmıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyesi Prof. Dr. Cengiz SAYIN 07 Aralık 2010 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğüne atanmıştır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof.Dr. Burhan ÖZKAN 8 Aralık 2010 tarihi itibariyle Akdeniz Universitesi Bologna Koordinatörü olarak atanmıştır.
 • Bölümümüz  öğretim üyesi  Doç. Dr. İbrahim  YILMAZ 23 Aralık 2010 tarihinde Profesör kadrosuna atanmıştır.

YENİ DOĞANLAR

 • Bölümümüz Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. M. Goksel AKPINAR ile Yemlihan AKPINAR’ın  17.6.2010 tarihinde Zekeriya Arda  isimli bir erkek  çocukları dünyaya gelmiştir.

2009  YILI

BİLİMSEL ETKİNLİKLER

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, Meyve–Sebze Dünyası tarafından 21.01.2009 tarihinde düzenlenen Küresel Ekonomik Krizin Yaş Meyve Sebze Sektörüne Etkilerinin tartışıldığı forumda “Küresel Ekonomik Krizin  Tarım Sektörüne Etkisi” başlıklı bir sunuş yapmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN ve Doç. Dr. Cengiz SAYIN,  yürütücü olarak yer aldıkları Akdeniz Üniversitesi Avrupa Dokümantasyon Merkezinin Yeniden Yapılandırılması Projesi çerçevesinde 29  Ocak - 1 Şubat 2009  tarihleri arasında Polonya’da bulunmuş ve Ortak Tarım Politikası Modülü hakkında bilgilendirme yapmışlardır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, Akdeniz Üniversitesi Avrupa Dokümantasyon Merkezinin Yeniden Yapılandırılması Projesi kapsamında 27 Mart 2009 tarihinde düzenlenen Workshop’a katılmış ve Ortak Tarım Politikası Modülü hakkında sunuş yapmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN tarafından, 12 - 15 Mayıs 2009 tarihleri arasında Antalya, Kumluca, Denizli ve İzmir bölgelerini ziyaret eden Hollanda Tarım Heyeti'ne Antalya ili Seracılık Sektörü hakkında bilgi verilmiş ve ortak  proje  yürütme  konusu  tartışılmıştır.
 • Bölüm  Başkanımız Prof. Dr Burhan ÖZKAN ve Bölüm öğretim üyemiz  Doç. Dr. Cengiz SAYIN' ın yürütücüler arasında yer aldığı AB tarafından desteklenen ve Üniversitemiz Ziraat Fakültesi, İİBF ve Polonya Tarım Enstitüsü (RIPF) ile ortaklaşa yürütülen "AB Hibe Projesi” kapsamında yer alan “Ortak Tarım Politikası Modülü” çerçevesinde; 20 - 24 Mayıs 2009 tarihleri arasında Ziraat Fakültesi Toplantı Salonunda “AB Ortak Tarım Politikası” konulu bir Eğitim Semineri düzenlenmiştir. Seminerde “AB’ye Uyum Çalışmaları, Yasal ve Kurumsal Yapılanma, AB’de Üretici Örgütlenmesi ve Türkiye Karşılaştırması, AB Tarımsal Danışmanlık Uygulaması ve Türkiye’de Durum, Ortak Piyasa Düzenleri ve Tek Yasal Düzenlemeye Geçiş” gibi birçok konuda bilgi verilmiştir. Söz konusu eğitim programı sonunda katılımcılara “AB Projesi, OTP Eğitim Semineri, KATILIM BELGESİ” verilmiştir.  Seminere; Ziraat Mühendisleri, Veteriner Hekimler, tarım danışmanları, üreticiler, üretici birlikleri ve kooperatif temsilcileri  katılmışlardı
 • Bölümümüz öğretim üyesi Doç. Dr. Cengiz SAYIN ve  Arş. Gör. M. Nisa MENCET, 27-29 Mayıs 2009 tarihleri arasında Van 100.Yıl Üniversitesi tarafından düzenlenen “II.Geleneksel Gıdalar” sempozyumuna “Türkiye’de Geleneksel Gıda Ürünleri Piyasası Oluşumu ve İzlenen Politikalar” başlıklı  ve “Geleneksel Ürünlerin Bölgesel Kalkınmaya Ekonomik Katkısı” başlıklı bildirileri ile katılmışlardır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN,  7-11 Temmuz 2009 tarihleri arasında Prag’da Düzenlenen Eleventh Annual International Conference on  Business Strategies and Technological Innovations for Sustainable Development: Creating Global Prosperity for Humanity. Adlı uluslararası konferansta “A Review Of Supply Chain Systems For Fresh Fruits and Vegetables In Turkey” Determination of agricultural export potential between Turkey and middle east countries by gravity model ve Analyzing the factors affecting households’ choice of fresh fruit and vegetable supply chains in Turkey başlıklı bildiriler ile katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr Burhan OZKAN  7-11 Temmuz 2009 tarihleri arasında Prag’da Düzenlenen Eleventh Annual International Conference on  Business Strategies and Technological Innovations for Sustainable Development: Creating Global Prosperity for Humanity. Adlı konferansta 9 Temmuz tarihinde A salonunda saat 10:30-12.30 arasındaki “applications of Accounting Methods : Country Perspectives  oturumun Başkanlığını yapmıştır.
 • Bölüm öğretim üyelerinden Doç. Dr. Cengiz SAYIN ve Yrd. Doç. Dr. M. Göksel AKPINAR ile bölüm araştırma görevlilerinden Dr. Süleyman KARAMAN 7-11 Temmuz 2009 tarihleri arasında Prag’da düzenlenen Eleventh Annual International Conference on  Business Strategies and Technological Innovations for Sustainable Development: Creating Global Prosperity for Humanity adlı uluslararası konferansa bildiri sunmak üzere katılmışlardır.
 • Bölümümüz Araştırma Görevlisi Hatice Kızılay,  6-11 Temmuz 2009'da Kayseri'de yapılan"Internatıonal Conference On Plants And Envıronmental Pollution /Erciyes University" isimli ululararası konferansa "Impact of Climate Factors on Wheat Yields in Turkey" adlı bildiri ile katılmıştır
 • Bölümümüz Araştırma Görevlisi Dr. İlkay KUTLAR 13-16 Ekim 2009 tarihleri arasında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi tarafından düzenlenen uluslararası “International Multidisciplinary Women’s Congress” kongresine bir sözlü, bir de poster bildiri ile katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN ve Doç. Dr. Cengiz SAYIN yürütücü olarak yer aldıkları, EUİ projesi çerçevesinde 15- 18 Ekim 2009 tarihleri arasında Polonya’da bulunmuş ve Ortak Tarım Politikası Modülü hakkında bilgilendirme yapmışlardır.
 • Bölümümüz öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Süleyman Karaman ve Bölümümüz Araştırma Görevlilerinden Dr. İlkay Kutlar ile Hatice Kızılay 20-22 Ekim 2009 tarihleri arasında Karamanoğlu Mehmet bey Üniversitesinde düzenlenen “1.Ulusal Elma sempozyumuna” bildiri sunmak üzere katılmışlardır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, Bölüm öğretim üyelerinden Doç. Dr. Cengiz SAYIN ve Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ ve bölüm araştırma görevlilerinden Dr. İlkay Kutlar, Yavuz Taşcıoğlu, Nisa Mencet ve Hatice Kızılay 5-8 Kasım 2009 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi İİBF tarafından düzenlenen “International Symposium on the Multifaceted Development of Civil Society Dialogue Between EU and Turkey Proceedings” sempozyumuna bildiri sunmak üzere katılmışlardır.

TOPLANTI

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN,  21 Mayıs 2009 tarihinde Ankara’da düzenlenen TUBİTAK-SOBAG Projelerinin değerlendirildiği toplantıya  panelist olarak katılmıştır
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN  8 Haziran 2009 tarihinde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü’nde yapılan doktora tez savunma sınavına jüri üyesi olarak katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN,  18 Haziran 2009 tarihinde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü’nde yapılan Doçentlik sınavına jüri üyesi olarak katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, Üniversitemiz ve Cemal Biyedic Üniversitesi arasında imzalanan Bilimsel İşbirliği kapsamında 29 Haziran -2 Temmuz 2009 tarihleri arasında Cemal Biyedic Üniversitesi 'ne Biyoteknoloji Merkezi kurulması konusunda Mostar’da düzenlenen toplantıya Üniversitemiz Koordinatörü olarak  katılmıştır.
 • Bolum Başkanımız Burhan OZKAN ATB Borsasında 10 Eylül 2009 tarihinde “Yeni Hal Yasasına Doğru” foruma konuşmacı olarak katılmıştır
 • Üniversitemiz ve Cemal Biyedic Üniversitesi arasında Bilimsel İşbirliği Koordinatörü olan  Bölüm Başkanımız Burhan OZKAN 30 Eylül- 3 Ekim 2009 tarihleri arasında Cemal Biyedic Üniversitesine Biyoteknoloji Laboratuvaru kurulması konusunda Mostar’da düzenlenen  toplantıya katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, Antalya Ticaret Borsası, Batı Akdeniz Ekonomisini Geliştirme Vakfı (BAGEV), T.C.Ziraat Bankası A.Ş. Antalya Bölge Başkanlığı ve Antalya Tarım Bankacılık Şubesi (TOBİ) Müdürlüğünün ortaklaşa düzenlediği Batı Akdeniz Sohbetleri kapsamında “23 Kasım 2009 Antalya’da düzenlenen “Tarımda Küçük İşletme Kalmasın Konulu” panel de “panel yöneticiliği” yapmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN Hollanda Tarım Müşavirliği tarafından 24 Kasım 2009 Antalya’da düzenlenen Türkiye’de seracılık konulu toplantıya katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 1-2 Aralık 2009 tarihlerinde  Growtech 2009  Tarım ödülleri Seçici Kurul Başkanı olarak  ödül almak için başvuruda bulunan girişimcilerin  projelerinin  sunumlarının dinlenmesi ve değerlendirmelerinin yapılması toplantısına katılmıştır
 • Bölüm Başkanımız  Prof. Dr. Burhan ÖZKAN Hollanda Tarım  Müşavirliği  tarafından 3 Aralık 2009 tarihinde Antalya’da  düzenlenen  G2G Setting up a training centre in the Turkish horticultural sector  (G2G09-TR-5-11)  projesinin Steering Committee üyesi olarak toplantıya katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 3 Aralık 2009  tarihinde Antalya  IC Hotel’de  düzenlenen   “Türk Seracılık Sektöründeki Yatırım Projelerinde Finans Mühendisliği seminerine katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof. Dr. Burhan ÖZKAN Doktora jüri üyesi olarak, 7 Aralık  2009 Ankara  da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız  Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu başkanlığı  tarafından 22 Aralık 2009 tarihinde TBMM de  düzenlenen Seracılık konulu toplantıya katılmak üzere Ankara’da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız  Prof. Dr. Burhan ÖZKAN,  29 Aralık 2009 tarihinde Alanya İşletme Fakültesi tarafından Alanya’ da düzenlenen ve  Alanya yerel yöneticilerinin yer aldığı olduğu toplantıya katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof. Dr. Burhan ÖZKAN,  30 Aralık  2009 tarihinde Antalya Tarım İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen AB-Türkiye Arasındaki Sivil Toplum Diyalogunun Geliştirilmesi Projesinin  değerlendirme toplantısına katılmıştır.

  ZİYARET
 • Polonya Lublin  Life Science Üniversitesinden Dr. Andre Salata 19 -22 Mayıs 2009 tarihleri arasında Bölümümüzü ziyaret etmiş ve Bölüm Başkanımız Prof. Dr Burhan ÖZKAN ile  Antalya civarındaki sera işletmelerinde incelemelerde bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr Burhan ÖZKAN, “Fruit Attraction  Fair” organized by IFEMA and Madrid Chamber of Commerce and Industry kapsamında 4-6  Kasım 2009, Almeria-Madrid, İspanya’yı ziyaret etmiştir.

  RADYO- TELEVİZYON KONUŞMALARI
 • Bölümümüz öğretim üyesi Doç. Dr. Orhan Özçatalbaş, 06.04.2009 tarihinde Müjde Akdeniz FM deki “Turizm Tarım ilişkisi ve Kırsal Turizm” konulu söyleşiye katılmıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyesi Doç. Dr. Orhan Özçatalbaş, 20.04.2009 tarihinde "Bu Toprağın Sesi" programına  “Türkiye de Tarımsal Danışmanlık Sisteminin Sorunları ve Uygulamalar” konusunda görüşlerini bildirmek üzere  programa telefon bağlantısıyla katılmıştır.

  ATAMA ve GÖREVLENDİRMELER
 • Bölümümüz Araştırma Görevlisi Dr. Süleyman KARAMAN, 21.10.2009 tarihinde Yardımcı Doçent kadrosuna atanmıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. M. Göksel AKPINAR, Üniversitemiz Finike Meslek Yüksekokulu’na Müdür olarak atanmıştır.
 • Bölümümüz Yüksek Lisans öğrencilerinden Ziraat Mühendisi Eda İLBASMIŞ 31.12.2009 tarihinde Araştırma Görevlisi olarak atanmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr Burhan ÖZKAN, 03.12.2009 tarihinde Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından oluşturulan” Ziraat Fakülteleri Program Geliştirme Çalışma Grubu’nda görevlendirilmiştir.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr Burhan ÖZKAN, 15.12. 2009 tarihi itibariyle Antalya, Burdur, Isparta illerini kapsayan Kalkınma Ajansı’nın “Sektörel ve Bölgesel Teşvikler, Yatırım ve Sektörel Araştırma, Tanıtım ve Rehberlik Komisyonunda görevlendirilmiştir.

2008 YILI

BİLİMSEL ETKİNLİKLER

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 27 Mart 2008 Perşembe günü 14.00-16.00 saatleri arasında Antalya ExpoCenter'da Kırmızı Salon'da Anfaş Fresh Antalya Fuarı Seminer Programı kapsamında  organize edilen "Ülkemizde Yaş Sebze ve Meyve Pazarlamasında Toptancı Hal Sistemi, Sorunlar ve Çözüm Önerileri" başlıklı panelin Moderatörlüğünü yapmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 9-12 Nisan 2008 tarihleri arasında İzmir’de düzenlenen yürütücüler arasında Bölümümüzün de yer aldığı “Türkiye'nin AB’ye Uyum Sürecinde Olası Gelişmelerin Önemli Tarım Ürünleri Üzerine Ekonomik Etkilerinin Analizi isimli TÜBİTAK projesinin toplantısına katılmış ve Proje ile ilgili Bölümümüzün sorumlu olduğu yaş meyve –sebze alanında sunuş yapmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 1 Nisan 2008 tarihinde Kumluca da yürütülen Tarihi, Doğası ve Tarımıyla KUMLUCA Sempozyumunda “Yaş Meyve- Sebze Pazarlama Yapısı: Sorunlar Ve Çözüm Önerileri” konusunda sunuş yapmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 2 Mayıs 2008 tarihinde Kumluca’da düzenlenen “Kumluca 9. Tarım ve Seracılık Şenlikleri” kapsamında düzenlenen”  Tarım, Seracılık, Hasat ve Pazarlama” konulu panelde “Sebze Pazarlaması ve Hal Sistemi” konusunda sunuş yapmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 27-31 Mayıs 2008 tarihinde Hollanda (Ede) düzenlenen “International Conference on Management in Agri-Food Chains and Networks “ isimli uluslararası konferansa A Research On Consumer Purchasing Preferences For Organic Fresh Fruit and Vegetables in Turkey” ve Factors Affecting Consumer Purchase Decisions for Fresh Fruit and Vegetables: A Case Study of Antalya Province in Turkey” isimli iki adet bildiriyle katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN Fakültemizle Polonya- Life Science Universitesi in Lublin Üniversitesi (Lublin/Polonya) arasında Avrupa Birliği Socrates/Erasmus Programı kapsamında yapılan ikili anlaşma çerçevesinde 01 -07 Haziran 2008 tarihlerinde Life Science Universitesi in Dublin’de bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 24 Haziran 2008 tarihinde Uludağ Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde Doktora öğrencisi Süleyman KARAMAN’ın doktora tezi savunmasına jüri üyesi olarak katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 25 -27 Haziran 2008 tarihleri arasında Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü tarafından Bursa’da düzenlenen VIII. Türkiye Tarım Ekonomisi Kongresine “Gıda Ürünlerine Olan Talebin Tüketicilerin Harcama Gücü İle İlişkisinin Analizi ve “Kabuklu Meyve Üretim Değerinin Milli Gelir ve Tarımsal Gelir Üzerine Etkisi adlı iki adet sözlü bildiriyle katılmıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Cengiz SAYIN, Doç. Dr. İbrahim YILMAZ ve Araştırma Görevlisi Yavuz TAŞCIOĞLU   Uludağ Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü tarafından Bursa’da düzenlenen VIIII. Türkiye Tarım Ekonomisi Kongresine sözlü bildirilerini sunmak üzere katılmışlardır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 28 Eylül - 9  Ekim tarihleri arasında ABD, Ohio State Üniversitesi, Tarım, Çevre ve Kalkınma Ekonomisi (AEDE) Ekonomisi Bölümünü ziyaret  ederek  ortak bilimsel işbirliği imkanları konularında  görüşme  ve incelemelerde  bulunmuştur
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 10 -15 Ekim, 2008 tarihleri arasında  Columbus, Ohio, ABD’de ve  düzenlenen  “Annual Conference of the Food Distribution Research Society” isimli kongreye “Relationship Between Development Level of Countries and Supply and Demand of Main Agricultural Products” isimli bildiri ile katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 26 Aralık 2009 tarihinde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesinde yapılan Doçentlik sınavına jüri üyesi olarak katılmıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyesi Doç Dr. Cengiz SAYIN, Akdeniz Üniversitesi Bahçe Bitkileri Bölümü tarafından 08-11 Ekim 2008 tarihlerinde  düzenlenen Bahçe Ürünlerinde 4. Muhafaza ve Pazarlama Sempozyumu'na "Türkiye’de Yaş Meyve Sebze Sektöründe İzlenen Politikaların AB Ortak Tarım Politikası’na Entegrasyonunun SWOT Analizi İle Değerlendirilmesi" başlıklı çağrılı bildiri ile katılmıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyesi Doç Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ,  TEMA VAKFI Merkez Danışma Kurulu Üyeliğine 31 Ekim 2008 tarihi itibariyle seçilmiştir.
 • Bölümümüz öğretim üyesi Doç Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ, Akdeniz Üniversitesi Bahçe Bitkileri Bölümü tarafından 08-11 Ekim 2008 tarihlerinde  düzenlenen Bahçe Ürünlerinde 4. Muhafaza ve Pazarlama Sempozyumu'na "Antalya İlinde Soğuk Hava Depoculuğunun Üretici Ve Yayım Açısından Değerlendirilmesi" başlıklı sözlü bildiri ile katılmıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyesi Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ tarafından TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi tarafından düzenlenen Adana Gıda Tarım Konferansı ve çalıştayı kapsamında 6 Kasım 2008 tarihinde düzenlenen Tarımsal Bilgi, İletişim, e-Ticaret ve Eğitim-Yayım Sistemleri Paneline ve "Çukurova Bilişim-Teknoloji SWOT Analizi konulu çalıştaya  katılmış, "Tarımsal Bilişim ve Yayım" başlıklı konuda sunuş yapmıştır. Ayrıca aynı etkinlik kapsamında 7 Kasım 2008 tarihinde  "Bilişim Teknolojileri, Yayım ve Danışmanlık İlişkileri" konusunda seminer vermiştir.

TOPLANTI

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, 27 Şubat 2008 tarihinde Ankara da düzenlenen TÜBİTAK-TOVAG projelerini değerlendirildiği toplantıya panelist olarak katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 20—21 Mart 2008  tarihleri arasında Ankara’ da  düzenlenen yürütücüler arasında Bölümümüzün de yer aldığı “Türkiye'nin AB’ye Uyum Sürecinde Olası Gelişmelerin Önemli Tarım Ürünleri Üzerine Ekonomik Etkilerinin Analizi isimli TÜBİTAK projesinin toplantısına katılmıştır..
 • Bölümümüz öğretim üyelesi Doç. Dr. Cengiz SAYIN 4 Nisan ve 6 Haziran 2008 tarihlerinde TÜBİTAK KAMAG grubu toplantılarına katılmak üzere Ankara’da bulunmuştur.
 • Bölümümüz öğretim üyesi  Doç. Dr. Cengiz SAYIN 28 Ocak-25 Şubat ve 24 Mart 2008 tarihlerinde TÜBİTAK KAMAG grubu toplantılarına katılmak üzere Ankara’da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 1-7 Eylül 2008 tarihinde uluslararası “International Course  on self-evaluation in formal and non formal adult education “ isimli toplantıya katılmıştır.

RADYO- TELEVİZYON KONUŞMALARI

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 17 Nisan 2008 tarihinde ANTALYA TRT 1 radyosunda “ Küresel Gıda Krizi ve Ülkemize Yansımaları” konusunda konuşma yapmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 3 Mayıs 2008 tarihinde Kumluca’da düzenlenen “Kumluca 9. Tarım ve Seracılık Şenlikleri” kapsamında SES TV tarafından Kumluca da düzenlenen Yaş meyve sebze pazarlaması konulu tartışma programına katılmıştır.

GÖREVE BAŞLAMA

 • Bölümümüz Araştırma Görevlisi Süleyman KARAMAN, doktora eğitimi yapmak üzere 35.madde ile görevlendirildiği Uludağ Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Ekonomisi Anabilim Dalı'ndaki eğitimini tamamlayarak 16 Ekim 2008 tarihinde Bölümdeki görevine yeniden başlamıştır.
 • Bölümümüz Araştırma Görevlisi  İlkay KUTLAR, doktora eğitimi yapmak üzere 35.madde ile görevlendirildiği Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Ekonomisi Anabilim Dalı'ndaki eğitimini tamamlayarak 19 Aralık 2008 tarihinde Bölümdeki görevine yeniden başlamıştır.

2007 YILI

BİLİMSEL ETKİNLİKLER

 • Bölüm başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, 12-16 Şubat 2007 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi ve Dzemal Bijedic Üniversitesi Bilimsel işbirliği anlaşması Koordinatörü olarak Dzemal Bijedic, Üniversitesini (Mostar; Bosna Hersek)ziyaret etmiştir. Söz konusu ziyaretin amacı; Akdeniz Üniversitesi  ile Dzemal Bijedic Üniversitesi  arasında başlatılan bilimsel işbirliği Protokolü çerçevesinde Dzemal Bijedic Üniversitesinin 2007 yılı için bilimsel işbirliği önerileri ile Ziraat Fakültesi ile başlatılan bilimsel işbirliği faaliyetlerinin her iki üniversitenin diğer birimlerinde de başlatılması olanakları tartışmaktır.
 • Bölüm başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, Tarım İl Müdürlüğü tarafından 14 Mart 2007 tarihinde Antalya’da düzenlenen “Taze Meyve ve Sebzelerde Uygulanan Pazarlama Standartlarına İlişkin Yeni Yaklaşımlar” konulu panele katılmıştır.
 • Bölüm öğretim üyelerinden Doç. Dr. Orhan Özçatalbaş 26 Ocak 2007 tarihinde Mantar Tanıtım Grubu tarafından düzenlenen toplantıda Dünyada, Türkiye’de ve Korkuteli’de Kültür Mantarı Sektörüne Bakış” konulu bir konuşma yapmıştır.
 • Bölüm öğretim üyelerinden Doç. Dr. Orhan Özçatalbaş 30 Mart 2007 tarihinde Antalya Ticaret Borsası'nda düzenlenen Mantar Tanıtım Grubu hazırlık çalışmalarının tartışıldığı toplantıya katılmış ve “Kültür Mantar Sektörünün Tanıtımına Yönelik Öneriler" konulu konuşma yapmıştır.
 • Bölüm öğretim üyelerimizden Prof. Dr. Burhan ÖZKAN ve Doç. Dr. İbrahim YLMAZ 5-8 Nisan 2007 tarihleri arasında İzmir’ de düzenlenen yürütücüler arasında Bölümümüzün de yer aldığı “Türkiye'nin AB’ye Uyum Sürecinde Olası Gelişmelerin Önemli Tarım Ürünleri Üzerine Ekonomik Etkilerinin Analizi isimli TÜBİTAK projesinin toplantısına katılmışlardır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 11 Nisan 2007 tarihinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “ Toptancı Hal Yasası”nın tartışıldığı toplantıda yaş meyve sebze pazarlaması konusunda sunuş yapmış ve Toptancı Hal Yasası’nın tartışıldığı oturumu yönetmiştir.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, 27-28  Nisan 2007 tarihleri arasında Ankara’da   düzenlenen yürütücüler arasında Bölümümüzn de yer aldığı “Türkiye'nin AB’ye Uyum Sürecinde Olası Gelişmelerin Önemli Tarım Ürünleri Üzerine Ekonomik Etkilerinin Analizi isimli TÜBİTAK projesinin toplantısına katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, Fakültemiz ile İspanya- Castilla- La Mancha Üniversitesi (Albacete/İspanya)  arasında Avrupa Birliği Socrates/Erasmus Programı kapsamında yapılan ikili anlaşma çerçevesinde 27 Mayıs -02 Haziran 2007 tarihleri arasında  Castilla- La Mancha Üniversitesinde bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, Bijedic Üniversitesi’nden (Mostar; Bosna Hersek) bilimsel işbirliği kapsamında üniversitemizi ziyaret emek üzere gelen Bijedic üniversitesi öğretim elemanlarından Prof. Dr. Elvedin Hanic, Prof. Dr.  Nedjada Kosovic  ve Dr. Emina Ademovic' ten oluşan heyetle birlikte 28 Nisan-5 Mayıs  2007  tarihleri arasında Merkez ilçe, Aksu ve Kumluca'daki narenciye ve sera üretim alanlarında incelemede bulunmuş ve üreticiler ile göruşmeler yapmıştır.
 • Bölüm öğretim üyelerimizden Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ,  11 Nisan 2007 Çarşamba günü İstanbul'da Ulusal Eğitime Destek Kampanyası Değerlendirme Toplantısı’na Eğitim Fakültesinden Prof. Dr. Mualla Bilgin Aksu ve Doç. Dr. Semra Mirici ile birlikte hazırladıkları “3. Ulusal Eğitim Kurultayı Değerlendirme Raporu” nu sunmak üzere katılmıştır.
 • Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ, 10 Mayıs 2007 tarihinde Antalya Dedeman Otel’de düzenlenen  “Nar’ın Geleceği” konulu panelde panel yöneticisi olarak görev almıştır.
 • Doç. Dr. Orhan Özçatalbaş, 14 ve 18 Haziran 2007 tarihlerinde Tema Vakfı Antalya İl Temsilciliği tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü ilköğretim ve ortaöğretim okulları öğretmenlerine yönelik olarak düzenlenen “Erozyon-Doğa ve Çevre Eğitimi Semineri’nde” Kırsal Alan ve Çevre Eğitimi konulu konferans sunmuştur.
 • Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ,  14 - 16 Mayıs 2007 tarihleri arasında Ege Üniversitesi tarafından Bergama - İzmir'de düzenlenen olan IV. Ulusal Meslek Yüksekokulları Sempozyumu'na “Meslek Yüksekokullarının Önemi ve İşlevlerini Geliştirme Olanakları” başlıklı bildiri ile “Meslek Yüksekokulu Öğrencilerinin Matematik Altyapısının Değerlendirilmesi Üzerine Bir Çalışma: Korkuteli Meslek Yüksekokulu Örneği” başlıklı bildiriyi sunmak üzere katılmıştır.
 • Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ, 15-29 Mayıs 2007 tarihleri arasında Antalya Ziraat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Eğitim Kursu’nda eğitim vermek üzere görev almıştır.
 • Büm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 12 Eylül 2007 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen yürütücüler arasında Bölümümüzün de yer aldığı “Türkiye'nin AB’ye Uyum Sürecinde Olası Gelişmelerin Önemli Tarım Ürünleri Üzerine Ekonomik Etkilerinin Analizi” isimli TÜBİTAK projesinin toplantısına katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 19-21 Eylül 2007 tarihleri arasında Brüksel’de düzenlenen “Öz Değerlendirme” Konferansına katılmak amacıyla Belçika’da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, üniversitemiz ile Dzemal Bijedic Üniversitesi arasındaki bilimsel işbirliği çerçevesinde Fakültemiz öğretim üyeleri tarafından hazırlanıp, Dzemal Biyedic üniversitesinde yürütülecek olan ve finansal destek sağlamak amacıyla Türk İşbirliği ve Kalkınma İdaresi Başkanlığı (TİKA)’na sunulan Tarımsal Biyoteknoloji Eğitim ve Araştırma  Projesi ve bilimsel işbirliği konusunda TİKA yetkilerine bilgi vermek amacıyla 3 Ağustos 2007 tarihinde Ankara’da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN,  Fakültemizin de yürütücüleri arasında yer alacağı ve AB tarafından desteklenmesi planlanan “Development of the sustainable infrastructure for the support of business development in Horticultural greenhouse production in South Turkey (Antalya Region) isimli proje hazırlığı kapsamında 10 Ağustos 2007 tarihinde Hollanda Tarım Müşaviri ile görüsme yapmak amacıyla Ankara’da bulunmuştur.
 • Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ,  05-08 Eylül 2007 tarihinde  Prag’da (Çek Cumhuriyeti) düzenlenen 18. Avrupa Yayım Eğitimi Seminerlerine katılarak “The role of rual extension for rual tourism development and Turkey” isimli bildiriyi sunmuş, 9 Eylül 2007 tarihinde de Çek Yaşam Bilimleri Üniversitesine bağlı Eğitim ve İletişim Enstitüsünü (Institute of Education and Comunication) ve Kostelec Arboretum’u ziyaret ederek inceleme ve görüşmelerde bulunmuştur.
 • Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ, 16.07.2007 tarihinde Ankara Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü’nde yürütülmekte olan Yüksek Lisans Tez Jürisinde görevli olarak Ankara’da bulunmuştur.
 • Bölümümüz Araş. Gör. Hatice KIZILAY 10-13 Eylül tarihleri arasında Malatya’da gerçekleştirilen “VII Ulusal Ekoloji ve Çevre Kongresi’ne” “Tarımsal Üretimde Çevresel Riskler ve Risk Yönetim Stratejileri” isimli bildiriyi sunmak üzere katılmıştır.
 • Bölümümüz Araş. Gör. M. Nisa MENCET 06-08 Eylül 2007 tarihleri arasında Budapeşte Cornivus Üniveritesi’nde düzenlenen seminere “Süt Teşvik Politikalarının Etki Değerlendirilesi: Antalya İli Örneği” isimli bildiriyi sunmak üzere katılmıştır.

TOPLANTI

 • Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ, Tarımsal Yayım Danışmanlık Hizmetlerinin Düzenlenmesine Dair Yönetmelik kapsamında oluşturulan İl Teknik Komitesi toplantısına Fakültemizi temsilen katılmıştır.

RADYO-TV KONUŞMALARI

 • Bölüm öğretim üyelerinden Doç. Dr. Orhan Özçatalbaş, 2 Şubat 2007 tarihinde TRT- Antalya Radyosu’nda “Kültür Mantarı Sektörü, Korkuteli ve Mantar Tanıtım Grubu (MTG)” konulu söyleşiye ve TRT–3 televizyonunda yayınlanmakta olan "Bu Toprağın Sesi" programına "Kültür Mantarı Sektörü” hakkında bilgi vermek üzere telefonla katılmıştır.

ZİYARET

 • Bolüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan OZKAN yürütücüsü olduğu “Antalya İlinde Serada Domates Üretiminin Kâr Etkinliği Analizi” isimli TÜBİTAK projesi çerçevesinde  13-20/01/2007 tarihleri arasında güzlük domates ekimi (I. anket) için anket çalışmasını yapmak üzere Antalya Merkez ilçe, Serik ve Kumluca ilçeleri ve köylerini ziyaret etmiştir.

ATAMA

 • Doç. Dr. Cengiz SAYIN 25 Eylül 2007 tarihinde TÜBİTAK Kamu Araştırmaları Grubu Yönetim Komitesi (KAMAG) üyeliğine seçilmiştir.

2006 YILI

BİLİMSEL ETKİNLİKLER

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, 31 Mart 2006’da Ankara Üniversitesi’nde yapılan doçentlik sınavında jüri üyesi olarak Ankara’da bulunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN ve  Doç. Dr. Cengiz SAYIN, 13-15 Eylül 2006 tarihinde Bölümümüzün ev sahipliğinde Antalya’da gerçekleştirilecek olan Türkiye VII. Tarım Ekonomisi Kongresi’nin Bilim Kurulu toplantısına katılmak üzere 19-20 Mart 2005 tarihleri arasında Konya’da bulunmuşlardır.
 • Bölümümüz tarafından 13-15 Eylül 2006 tarihinde düzenlenecek olan Türkiye VII. Tarım Ekonomisi Kongresi’nin Bilim Kurulu Toplantısı Konya’da yapılmış olup kongreye 166 adet sözlü, 49 adet poster olmak üzere toplam 215 bildiri kabul edilmiştir. Geleneksel hale gelen ve yedincisi Antalya’da yapılacak olan kongreye katılım oldukça yüksek düzeye ulaşmıştır.
 • Bölümümüzün  yürütücü olarak yer aldığı "EU Access Programı" kapsamında; Bölümümüz ile Wageningen Üniversitesi ve Hollanda Tarım Bakanlığı işbirliği ile 15 Haziran 2006'da Antalya'da “Producer Organisations and Supply Chains for Fresh Fruits and Vegetables in the EU and Turkey” konulu uluslararası sempozyum gerçekleştirilecektir.
 • Bölümümüz ile Antalya Ticaret Borsası’nın birlikte düzenleyeceği “Producer Organisations and Supply Chains for Fresh Fruits and Vegetables in the EU and Turkey” sempozyumun içeriğini belirlemek amacıyla 24 Mart 2006 tarihinde Antalya Ticaret Borsası’nda bir toplantı yapılmıştır. ATB  Başkanı Sayın İlhami  KAPLAN'ın ev sahipliğinde yapılan toplantıya Antalya Tarım Platformu temsilcileri (Tarım İl Müdürlüğü, Antalya İhracatçılar Birliği, Antalya Yaş Meyve-Sebze İhracatçılar Birliği vb kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri) ve bölüm başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN ve Doç. Dr. Cengiz SAYIN katılmışlardır.
 • “EU Access Program” lideri Dr. Arij Everarts 24 Mart 2006’te Bölümümüzü ziyaret etmiş ve EU Access Program’ı çerçevesinde yürütülen ve Bölümümüzün de yürütücüleri arasında yer aldığı “Development and Training of Producers’ Organisations” isimli proje ve 15 Haziran 2006 tarihinde gerçekleştirilecek olan sempozyum konusunda bir “Çalıştay” gerçekleştirilmiştir.
 • Bölüm başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, bölüm öğretim üyelerimizden Doç. Dr. Cengiz SAYIN ve Dr. M. Göksel AKPINAR 1-2 Haziran 2006 tarihleri arasında Wageningen Üniversitesi tarafından Hollanda’nın Ede şehrinde düzenlenen "7th International Conference on Management In AgriFood Chains and Networks"” isimli konferansa bildirili olarak katılmışlardır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, 1 Nisan 2006 tarihinde Ankara Üniversitesi’nde yapılan doçentlik sınavlarında jüri üyesi olarak Ankara’da bulunmuştur.
 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Cengiz SAYIN 19 Haziran 2006 tarihinde Ankara’da düzenlenen “Tübitak Proje Değerlendirme” toplantısına katılmıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Cengiz SAYIN ve Araş. Gör. M. Nisa MENCET 20 Haziran 2006 tarihinde Buğday Derneği, Avalon Vakfı ve IEPP tarafından Ankara’da düzenlenen “Uluslararası Doğa Dostu Tarım Politikaları” isimli kongreye katılmışlardır.
 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Cengiz SAYIN, Kumluca Belediyesi tarafından 28 Nisan 2006 tarihinde 7. Tarım ve Seracılık Şenlikleri kapsamında düzenlenen “Avrupa Birliği ve Seracılığının Geleceği” isimli panele konuşmacı olarak katılmıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ 13-15 Haziran 2006 tarihleri arasında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Atatürk Bahçe Kültürleri Merkezi Araştırma Enstitüsü tarafından düzenlenen “Türkiye’de Alleloppati Kullanımı: Dünden Bugüne Yarına” isimli çalıştaya çağrılı bildiri ile katılmıştır.
 • Bölümümüz doktora öğrencilerinden Araş. Gör. M. Nisa MENCET 27 Haziran - 4 Temmuz 2006 tarihleri arasında Hanya-Yunanistan’da düzenlenen “98. Avrupa Tarım Ekonomistleri Kongresi”ne sözlü bildiri ile katılmıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Cengiz SAYN 5 Temmuz 2006 tarihinde Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde yapılan doktora sınavında jüri üyesi olarak Ankara’da bulunmuştur.
 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. İbrahim YILMAZ 18 Temmuz 2006 tarihinde TEMA Vakfı’nın çalışmaları kapsamında İstanbul’da “Dalaman Tarım İşletmesi” tarafından düzenlenen toplantıya katılmıştır.
 • Bölüm başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 29 Eylül 2006 tarihinde TÜBİTAK-TOVAG projeleri konusunda yapılan toplantıya katılmıştır.
 • Bölüm öğretim üyelerinden Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ, 4-7 Eylül 2006,  Polonya’da düzenlenen  “The role of agricultural advisory in creation of new image of agriculture and development of rural areas” başlıklı seminere katılmış ve “Changing Public and Private Roles in Extension for Agricultural Advisory in Turkey” başlıklı bildiriyi sunmuştur.
 • Bölüm öğretim üyelerinden Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ, Korkuteli II. Mantar Festivali kapsamında düzenlenen  “Kültür Mantarcılığı ve Beslenme” konulu panelde “Dünyada, Türkiye’de ve Korkuteli’nde Mantar Üretim Sektörü” konulu konuşma yapmıştır.
 • 4 Ekim 2006 tarihinde bölümümüz ve Wageningen International tarafından ortaklaşa düzenlenen "Demand articulation concerning horticultural education and extension in Turkey” isimli uluslararası bir workshop gerçekleştirilmiştir.
 • 12-13 Aralık 2006 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Tarım Ekonomisi bölümü, Antalya Tarım İl Müdürlüğü ve Wageningen International tarafından ortaklaşa düzenlenen “Üretici Birliklerinin Organizasyonel Güçlendirilmesi” uluslararası bir workshop gerçekleştirilmiştir.
 • Bölüm öğretim üyelerinden Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ, Growtech Eurasia 2006 Fuarı kapsamında 30 Kasım 2006 tarihinde “Türkiye’ de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Konusundaki Yeni Düzenlemeler ve Gelişmeler” konulu bir konferans sunmuştur.
 • Bölüm öğretim üyelerinden Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ, 21-23 Aralık 2006 tarihleri arasında Ankara’da TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi’nde düzenlenen inet-tr'06 Türkiye'de İnternet Konferansı’nda  “İnternet Aracılığıyla Tarımsal Yayım Uygulamaları ve Türkiye” başlıklı bildiri sunmuştur.

ULUSLARARASI SEMPOZYUM

 • Bölümümüzün  proje yürütücüsü olarak yer aldığı "EU Access Programı" kapsamında; Bölümümüz ve Antalya Ticaret Borsası ile Wageningen Üniversitesi ve Hollanda Tarım Bakanlığı işbirliği ile 15 Haziran 2006'da Üniversitemiz’de “Producer Organisations and Supply Chains for Fresh Fruits and Vegetables in the EU and Turkey” konulu Uluslararası Sempozyum gerçekleştirilmiştir.
 • Bölümümüz tarafından gerçekleştirilen “Producer Organisations and Supply Chains for Fresh Fruits and Vegetables in the EU and Turkey” konulu uluslararası sempozyumda “AB ve Türkiye’de Üretici Birlikleri”, “AB’nde Üretici Birliklerin Desteklenmeleri” AB ve Türkiye’de Yaş Meyve-sebze Pazarlaması ve Tedarik Zinciri” konularında sunumlar yapılmıştır. Sempozyuma Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mustafa AKAYDIN, Rektör yardımcımız Prof. Dr. Mustafa PEKMEZCİ, Ziraat Fakültesi Dekanımız Prof. Dr. H. İbrahim UZUN, Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, Hollanda Tarım, Doğal Kaynaklar ve Gıda Kalitesi Bakanlığı Tarım Müşaviri Carla KONSTEN, EU Access Program Lideri Dr. Arji EVERAARTS, Hollanda Antalya Fahri Konsolosu Dr. Savaş TİTİZ, Antalya Ticaret Borsası Başkanı İlhami KAPLAN açılış konuşması yapmışlardır. Sempozyumda Vrain Danışmanlık şirketinden Jean CROMBACH ve Johan Van den BERG, Hollanda Tarımsal Ekonomik Araştırmalar Enstitüsünden Olga Van der VALK, Hollanda Uygulamalı Bitki Araştırma Merkezinden Marianne GROOT, Bölüm başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN “Türkiye’de yaş meyve-sebze tedarik zinciri” ve bölüm öğretim üyelerimiz Doç. Dr. Cengiz SAYIN “AB’de ve Türkiye’de Üretici Birlikleri” isimli bildirilerini sunmuşlardır. Ayrıca sempozyum kapsamında oturum başkanlığını Tekirdağ Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölüm başkanı Prof. Dr. İ. Hakkı İNAN’ın yapmış ve panele Olga Van der VALK, Marianne GROOT, Tarım İl Müdürü Bedrullah ERÇİN, Antalya Yaş Meyve-sebze İhracatçı Birliği Başkanı Mustafa SATICI, Antalya Örtüaltı Üretici Birlikleri Başkanı Bilal ÖZGÜR, TUSEMKOM Başkanı Yüksel TAVŞAN ve bölüm öğretim üyelerimizden Doç. Dr. İbrahim YILMAZ panelist olarak katılmışlardır.
 • Bölümümüzün ev sahipliğinde düzenlenen Türkiye VII. Tarım Ekonomisi Kongresi 13-15 Eylül 2006 tarihleri arasında Side Manavgat Ardisia De Luxe Resort Otelde gerçekleştirilecektir. Türkiye’den ve yurtdışından yaklaşık 300 bilim insanın katılacağı Kongre’de 10 oturumda 131 bildiri 61 poster sunulacaktır.

TÜRKİYE VII. TARIM EKONOMİSİ KONGRESİ

 • Tarım Ekonomisi Bölümümüzün Üniversitemizde faaliyete geçişinin 10. yıl etkinlikleri çerçevesinde planlanan “KÜRESELLEŞME ve AVRUPA BİRLİĞİ’NE TAM ÜYELİK SÜRECİNDE TÜRK TARIMI” ana temalı Türkiye VII. Tarım Ekonomisi Kongresi, 13-15 Eylül 2006 tarihleri arasında Antalya (ARDISIA De Luxe Resort/Side)’da gerçekleştirilmiştir.
 • Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü tarafından düzenlenen Kongre, 23 üniversiteden (Ankara, Atatürk, Adnan Menderes, Süleyman Demirel, Kocaeli, Harran, Ege, Yüzüncü Yıl, Çukurova, Trakya, Gazi, Kahramanmaraş Sütçü İmam, Çanakkale Onsekiz Mart, Uludağ, Gaziosmanpaşa, Ondokuz Mayıs, Dokuz Eylül, Karadeniz Teknik, Mersin, Selçuk, Osmangazi, Afyonkarahisar ve Akdeniz Üniversitesi ) 157 akademisyen ile 13 farklı kamu kurum ve kuruluşlarından 45 olmak üzere toplam 200 katılımcının iştiraki ile gerçekleştirilmiştir. 3 gün süreli ve 10 oturum olarak düzenlenen kongre kapsamında 143’ü sözlü 42’si de poster bildiri olmak üzere toplam 185 adet bildiri sunumu yapılmıştır. Ayrıca kongrede uluslararası düzeyde katılımcıların 2 adet İngilizce bildiri sunumları yer almıştır. Kongre katılımcı sayısı 2’si yurt dışı olmak üzere toplam 202 kişi’dir. Kongre programı kapsamında kongrenin gerçekleştirildiği ARDISIA de Luxe Resort’de katılımcılar için kongre yemeği (GALA) organize edilmiştir. Kongrede Avrupa Birliği’ne tam üyelik sürecinde Türk tarımının ana sorunları, Avrupa Birliği’ne uyum için yapılması gerekenler geniş boyutta incelenerek bu konularda öneriler geliştirilmiştir. Kongre ile Türk tarımı ile Avrupa Birliği tarımı arasında yapısal uyum farklılıklarının bulunduğu ve bunun Türk tarımının rekabetçi gücünü ve gelişimini olumsuz etkilediği vurgulanarak Türk tarımında yapısal dönüşüme ihtiyacı olduğu ortaya konulmuştur.

RADYO – TV KONUŞMALARI

 • Bölüm başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, 13 Aralık 2006 tarihinde bölümümüz, Antalya Tarım İl Müdürlüğü ve Wageningen International tarafından ortaklaşa düzenlenen “Üretici Birliklerinin Organizasyonel Güçlendirilmesi” uluslararası workshop hakkında CNBC-E televizyonunda canlı yayına atımıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 18 Aralık 2006 tarihinde TRT Antalya radyosunda Tarım Ekonomisi Bölümü ve işlevleri hakkında canlı yayında bir konuşma yapmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 12 Eylül 2006 tarihinde TRT Antalya radyosunda Türkiye VII. Tarım Ekonomisi Kongresi’nin düzenlenmesi ve amaçları ile ilgili bir konuşma yapmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 18 Eylül 2006 tarihinde TRT Antalya radyosunda Bölümümüz tarafından düzenlenen Türkiye VII. Tarım Ekonomisi Kongresi’nin değerlendirmesi konusunda konuşma yapmıştır.

AKADEMİK AŞAMA

 • Aras. Gör. Hatice KIZILAY ve Aras. Gör. Alper ATEŞ 16 Haziran 2006 tarihinde yüksek lisans tez savunmalarını başarı ile tamamlamışlardır.

2005 YILI

BİLİMSEL ETKİNLİKLER

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN,  Journal of Agriculture & Social Sciences (JASS) dergisinin Bölgesel Editör Kuruluna seçilmiştir.
 • Bölümümüzün ev sahipliği ve organizasyonunda  Antalya’da yapılacak olan  Türkiye VII. Tarım Ekonomisi Kongresi”nin Ana Teması “Küreselleşme ve AB’ne Tam Üyelik Sürecinde Türk Tarımı” olarak belirlenmiştir.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, Yrd. Doç. Dr. İbrahim YILMAZ ve Yrd. Doç. Dr. Cengiz SAYIN 3-5 Ocak 2005 tarihinde TMMOB tarafından düzenlenen VI. Türkiye Ziraat Mühendisliği Teknik Kongresine katılmışlardır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN ve Yrd. Doç. Dr. Handan AKÇAÖZ  3-5 Ocak 2005 tarihinde TMMOB tarafından düzenlenen VI. Türkiye Ziraat Mühendisliği Teknik Kongresine “Tarımda Risk Yönetimi ve Tarım Sigortaları” bildirisi ile katılmışlardır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN Üniversitemiz ile Trier Uygulamalı Bilimler Enstitüsü arasında Yenilenebilir Enerji Kaynakları ile ilgili ortak proje hazırlanması çalışmalarına katılmak üzere 22-26 Mart 2005 tarihleri arasında Almanya’da bulunmuştur.
 • 31.03.2005 tarihinde bölümümüzü ziyaret eden Asya Tarım Ekonomistleri Derneği Başkan Yardımcısı, Güney Asya Araştırma Merkezi Başkanı Prof. Dr. Karim KOSHTEH, Fakültemizin III. Eğitim Bloğu Toplantı salonunda “Globalization and Sustainable Agricultural Development” isimli Konferans vermiştir.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN danışmanlığında staj yapan Almanya Heilborn Teknik ve Ekonomi Yüksekokulu, İşletmecilik ve Pazarlama Bölümü Öğrencisi Joachim EİSELE 24.02.2005 tarihinde staj kapsamında Fakültemizin III. Eğitim Bloğu Toplantı salonunda “Wine Culture in Turkey” isimli bir sunuş yapmıştır. Sunuşu takiben katılımcılar şarap tadımına (degustasyon) katılmışlardır.
 • Bölümümüz Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ 22.02.2005 tarihinde Türkiye II. Tarım Şurası Eylem Planı çalışmalarına bulunmak üzere Ankara’da bulunmuştur.
 • Bölümümüz Araştırma Görevlilerinden M. Nisa MENCET 15-18 Mayıs 2005 tarihinde TÜBİTAK tarafından desteklenen “1st International Food And Nutrition Congress” isimli kongreye katılmıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Cengiz SAYIN 11 Mayıs 2005 tarihinde Milli Prodüktivite Merkezi ve Alanya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “AB Üyeliği Sürecinde Yaş Sebze ve Meyve Tarımında Verimlilik Sorunları ve Gelişme Olanakları” isimli panelde Fakültemizi “AB Üyeliği Sürecinde Türkiye’deki Yaş Meyve ve Sebze Tarımın Gündemi” isimli bildiri ile temsil etmiştir.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, bölüm öğretim üyelerinden Doç Dr. İbrahim YILMAZ ve Doç. Dr. Cengiz SAYIN, 11 Temmuz 2005 tarihinde “Toptancı Hal Sistemi Sorunları ve Çözüm Önerileri” konusunda ATSO (Antalya) meclis toplantı salonunda bir sunuş yapmışlardır.
 • Bölüm Başkanımız  Prof. Dr. Burhan ÖZKAN International Society for Horticultural Scinece (ISHS) tarafından 19-23 Temmuz 2005 tarihleri arasında Chiang Mai, (Tayland)’de düzenlenen “International Symposium on Supply Chain Management” sempozyumuna “Good Agricultural Practices (GAP) and its implementation in Turkey”  isimli sunulu bildirisi  ile katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN ve bölüm öğretim üyelerinden Doç. Dr. Cengiz SAYIN Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve bölümüz işbirliği ile 19-23 Eylül 2005 tarihleri arasında Antalya Merkez, Serik ve Gazipaşa ilçelerinde “AB Seminerleri” kapsamında düzenlenen “AB Tarım Politikaları, Türkiye’deki Uygulamalar ve EUREPGAP” isimli konuda yapılan panele konuşmacı olarak katılmışlardır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 25 Ağustos 2005 tarihinde TÜBİTAK-TOVAG, DPT projelerini  değerlendirmek üzere Ankara’da yapılan toplantıya panelist olarak  katılmıştır.
 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Doç. Dr. Cengiz SAYIN Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı tarafından 29-30 Eylül 2005 tarihleri arasında düzenlenen Özel İhtisas Komisyonu çalışmaları kapsamında “Kırsal Kalkınma Politikaları” konusunda  Ankara’da yapılan toplantıya katılmıştır.

TOPLANTILAR

 • Tema Vakfı ve Fakültemiz işbirliğiyle düzenlenen “Küresel Isınmada Ne Zamana Kadar Yaşam” paneli 26.03.2005 tarihinde AKM-Aspendos Salonunda gerçekleştirildi. Panel Başkanlığını Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ yapmıştır.
RADYO-TV KONUŞMALARI
 • Bölümümüz Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ 10.01.2005 tarihinde TRT Antalya Radyosunda “Tarımsal Pazarlama, e-ticaret ve Korkuteli Meslek Yüksek Okulu” hakkında konuşma yapmıştır.

AKADEMİK AŞAMA

 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. İbrahim YILMAZ, Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ ve Yrd. Doç. Dr. Cengiz SAYIN 26 Nisan 2005 tarihinde girdikleri doçentlik sınavında başarılı olmuşlar ve Doçentlik unvanı almışlardır.

ZİYARET

 • Antalya Ticaret Borsası Başkanı Sayın İlhami Kaplan 14 Eylül 2005 tarihinde bölümümüzü ziyaret etmiştir. Bölüm öğretim elemanlarının katıldığı toplantıda, bölümün faaliyetleri konusunda bilgi verilmiş ve karşılıklı işbirliği olanakları tartışılmıştır.

2004 YILI

BİLİMSEL ETKİNLİKLER

 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, 16-18 Eylül 2004 tarihleri arasında Tokat’ta yapılacak olan Türkiye VI. Tarım Ekonomisi Konferansı için sunulan bildirilerin değerlendirmesi için 12-14 Şubat tarihleri arasında Samsun’da toplanan Kongre Bilim Kurulu toplantısına katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 2-4 Nisan 2004 tarihleri arasında Imperial College Londra (İngiltere)’de Tarım Ekonomisi Derneği (Agricultural Economics Society) tarafından düzenlenen 78. Annual Conference “Household Preference and Demand For Fluid Milk Alternatives: A Case Study From Turkey” başlıklı  bildiri  ile katılmıştır.
 • Yrd.Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ 19 Nisan 2004 tarihinde Antalya İş Kurumu tarafından düzenlenen AB-İŞKUR-Aktif İşgücü Programı Projesi (AİPP) konusunda düzenlenen toplantıya  katılmıştır.
 • Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ 21 Nisan 2004 tarihinde Antalya İş Kurumu tarafından düzenlenen İŞKUR-Aktif İşgücü Programı Projesi (AİPP) konusunda Fakültemiz bölüm başkan ve temsilcilerinin katıldığı toplantıda bir sunuş yapmıştır.
 • Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ 30 Mayıs 2004 tarihinde Tema Vakfı'nın düzenlediği Termassos 2. Yaz Eğitim kampında "Türkiye'de Kırsal Nüfusun Eğitim Durumu ve  Çevre Koruma Bilincinin Geliştirilmesi" konusunda konferans vermiştir.
 • Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ ve Yrd. Doç. Dr. Cengiz SAYIN tarihleri arasında Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından Ankara’da düzenlenen II. Tarım Şurası’da görevli oldukları komisyonların toplantılarına katılmışlardır.
 • Yrd Doç. Dr. İbrahim Yılmaz, Çevre ve Orman Bakanlığı Orköy Genel Müdürlüğü’nün Antalya'da düzenlediği ve merkez ve taşra teşkilatı elemanlarının katıldığı hizmet içi eğitim programı kapsamında, 18 Haziran 2004 tarihinde "Yatırım Projeleri Hazırlama ve Değerlendirme" konulu seminer sunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, 29 Ağustos-3 Eylül 2004 tarihleri arasında Ziraat ve Bahçe Bitkileri Fakültesi, Ekonomi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından Humboldt Üniversitesi Berlin’de düzenlenen “XVth Bahçe Bitkileri Ekonomisi ve Yönetimi” adlı uluslararası sempozyuma (XVth International Symposium on Horticultural Economics and Management) sözlü bildirili ile katılmıştır.
 • Bölüm Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, Yrd. Doç. Dr. İbrahim YILMAZ, Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ ve Yrd. Doç. Dr. Cengiz SAYIN, Bölümümüz Araştırma Görevlilerinden, Arş. Gör. Cemal FERT, C. F. KARADENİZ, ve Nisa MENCET ile Bölümümüz Yüksek  Lisans Öğrencilerinden Hatice KIZILAY ve Demet DANIŞ, Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü tarafından düzenlenen ve 16-18 Eylül 2004 tarihleri arasında Tokat’ta gerçekleştirilen Türkiye VI. Tarım Ekonomisi Kongresi’ne bildiri ile katılmışlardır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN 16-18 Eylül 2004 tarihleri arasında Tokat’ta yapılan Türkiye VI. Tarım Ekonomisi Kongresi’nde Bilim Kurulu üyeliği ve oturum başkanlığı yapmıştır.
 • Her iki yılda bir yapılan Tarım Ekonomisi Kongrelerinden, “Türkiye VII. Tarım Ekonomisi Kongresi” 2006 yılında  Antalya’da yapılacaktır. Söz konusu kongrenin ev sahipliğini ve organizasyonunu Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü gerçekleştirecektir.
 • Bölümümüz Araştırma Görevlilerinden Cemal FERT ve M. Nisa MENCET, 29 Ağustos-3 Eylül 2004 tarihleri arasında Ziraat ve Bahçe Bitkileri Fakültesi, Ekonomi ve Sosyal Bilimler Enstitüsü tarafından Humboldt Üniversitesi Berlin’de düzenlenen “XVth Bahçe Bitkileri Ekonomisi ve Yönetimi” adlı uluslararası sempozyuma sözlü ve  poster bildiri ile katılmışlardır.
 • Bölümümüz Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ ve Yrd. Doç. Dr. Cengiz SAYIN 29-30.06.2004 tarihleri arasında Ankara’da T. C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından yapılan II. Tarım Şurası’na katılmışlardır.
 • Bölümümüz Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Cengiz SAYIN T.C. Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ve Antalya Valiliği tarafından düzenlenen ORTA 2004 (Organik Tarım Fuarı) etkinliklerine çeşitli tarihlerde Fakültemizi temsilen organizasyonda görev almıştır.
 • Almanya Heilborn Teknik ve Ekonomi Yüksekokulu, İşletmecilik ve Pazarlama Bölümü Öğrencisi Deniz ERDEM (Joachim EİSELE) Prof. Dr. Burhan ÖZKAN’ın danışmanlığında Bölümümüzde 3 ay süreli olarak stajına başlamıştır.

RADYO- TELEVİZYON KONUŞMALARI

 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ, 15 Mart 2004 tarihinde TRT Antalya Radyosu’nda “Tarımda Teknoloji Kullanımı ve Çiftçi Eğitimi” isimli konuşma yapmıştır.

ZİYARETLER

 • Onsekiz Mart Üniversitesi Tarım Ekonomisi Bölümü Başkanı Prof. Dr. Tamer KUMUK 21-25 Haziran 2004 tarihleri arasında Bölümümüzü ziyaret etmiştir.

AKADEMİK AŞAMA

 • Bölümümüz Araştırma Görevlilerinden M. Göksel AKPINAR Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümünde yapmış olduğu Doktorasını başarıyla bitirerek, Bölümümüzde görevine başlamıştır.

YENİ DOĞANLAR

¨   Bölümümüz Araştırma Görevlilerinde Yavuz TAŞCIOĞLU ve Peyzaj Mimarlığı Araştırma Görevlilerinden Sezen TAŞCIOĞLU’nun 23.09.2004 tarihinde Ceyda isminde bir kız çocukları dünyaya gelmiştir.

2003 YILI

BİLİMSEL ETKİNLİKLER

 • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Burhan ÖZKAN  24-25 Nisan 2003 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Türkiye VI. Pamuk, Tekstil ve Konfeksiyon Sempozyumu’na “Ekonomik Krizin Tekstil ve Konfeksiyon Sektörüne Etkilerinin Değerlendirilmesi” ile “Tekstil ve Konfeksiyon İhracatında Türkiye’nin Rekabet Durumu” isimli iki adet bildiri ile katılmıştır.
 • Fakültemiz ve Ziraat Mühendisleri Odası Antalya Şubesi tarafından 10 Ocak 2003 tarihinde düzenlenen Tarımsal Eğitim ve Öğretimin Başlaması’nın 157. yıl etkinliklerinde Yrd. Doç. Dr. Cengiz SAYIN  “Avrupa Birliği’ne Giriş Sürecinde Türk Tarımı” isimli panele oturum başkanı olarak katılmıştır.
 • Dr. Handan AKÇAÖZ  23-24 Ocak 2003 tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenen “Agricultural Insurance” konulu kursa katılmıştır.
 • Aras. Gör. C. Feyza KARADENIZ  22 Şubat 2003 tarihinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Aile Şirketleri ve Modern Yönetim” isimli seminere katılmıştır.
 • Aras. Gör. C Feyza KARADENIZ 15 Mart 2003 tarihinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “İletişim ve İnsan İlişkileri" isimli seminere katılmış ve sertifika almıştır.
 • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Burhan ÖZKAN Bölümümüz tarafından 24-25 Nisan 2003 tarihleri arasında düzenlenen Türkiye VI. Pamuk, Tekstil ve Konfeksiyon Sempozyumu’nun açılış konuşması ve ilk oturumun başkanlığını yapmıştır.
 • Araş. Gör. C. Feyza KARADENIZ 2 Mayıs 2003 tarihinde II. Avrupa Modülü kursunu başarıyla bitirmiş ve sertifikasını almıştır.
 • Yrd. Doç. Dr. Cengiz SAYIN  ve Aras. Gör. Yavuz TASCIOGLU  24-25 Nisan 2003 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Türkiye VI. Pamuk, Tekstil ve Konfeksiyon Sempozyumu’na “Pamuk Destekleme ve Dış Ticaret Politikalarında Strateji Arayışları” isimli bildiri ile katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Burhan ÖZKAN, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarım İl Müdürlüğü tarafından 29.05.2003 tarihinde düzenlenen “Kamu Kurumları Arasında Sürdürülebilir ve Etkin İşbirliği” toplantısında Ziraat Fakültesini tanıtan ve kamu kurumlar ile işbirliği olanakları konusunda sunuş yapmıştır.
 • Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 2 Nisan 2003 tarihinde yapılan “AB’nin genişleme süreci Türkiye-AB ilişkileri” adlı konferansa Bölüm öğretim elemanlarından Doç. Dr. Burhan ÖZKAN, Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAS, Yrd. Doç. Dr. Cengiz SAYIN, Yrd. Doç. Dr. İbrahim YILMAZ, Aras. Gör. Yavuz TASCIOGLU ve Yüksek Lisans Öğrencisi Demet DANIS  katılmıştır.
 • Yrd. Doç. Dr. Ibrahim YILMAZ Çevre ve Orman Bakanlıkları Orman ve Köyişleri Genel Müdürlüğü Batı Akdeniz Bölge Müdürlüğü’nce 02.06.2003 tarihinde düzenlenen “Orman Köyleri Kalkınma Kooperatifleri” konulu hizmet içi eğitim seminerine katılmış olup “1163 sayılı Kooperatifler Kanunu ve Uygulamaları” konusunda seminer vermiştir.
 • Yrd. Doç. Dr. Cengiz SAYIN, Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarım İl Müdürlüğü ve Koppert firmaları tarafından düzenlenen Eurepgap uygulamaları ile ilgili toplantıda “Yaş Meyve-sebze Dış Ticaretinde Sağlık Düzenlemeleri ve Eurepgap Uygulamaları” isimli bildiriyi sunmuştur.
 • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Burhan ÖZKAN ve Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAS Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından 07 Mayıs 2003 düzenlenen “Değişim ve Toplam Kalite Yönetimi” konulu eğitim toplantısına katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, Cemal Biyedic Üniversitesi (Mostar)  ve  Akdeniz Üniversitesi arasında işbirliği başlatma çalışmaları çerçevesinde 2-14 Temmuz 2003 tarihleri arasında  Bosna Hersek Cumhuriyeti’nde bulunmuştur.  Bölüm Başkanımızın başkanlık ettiği  Akdeniz Universitesi heyeti,    Mostar ve Saraybosna’da,  Biyedic Üniversitesi ve yerel yöneticiler ile bilimsel  isbirliğini  başlatma ve geliştirme olanakları konusunu  tartışmışlardır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, 3-5 Eylül 2003 tarihleri arasında Tarım Sigortaları Vakfı ve Afrika-Asya Reessürans Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen "Agricultural Insurance-AGRONET 2003" konulu Workshop'a katılmış ve “Agricultural Insurance Applications in Turkey” konulu oturumun başkanlığını yapmıştır.
 • Yrd. Doç. Dr. Handan AKÇAÖZ  3-5 Eylül 2003 tarihleri arasında Tarım Sigortaları Vakfı ve Afrika-Asya Reessürans Federasyonu tarafından Antalya'da düzenlenen "Agricultural Insurance-AGRONET 2003" konulu Workshop'a katılmıştır.
 • Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, Yrd. Doç. Dr. Ibrahim YILMAZ, Yrd. Doç. Dr. Cengiz SAYIN  ve Aras. Gör. C. Feyza KARADENIZ 8-12 Eylül 2003 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü tarafından düzenlenen IV. Ulusal Bahçe Bitkileri Kongresi’ne “Türkiye’de Bahçe Bitkileri Sektörünün Analizi” isimli bildiri ile katılmışlardır.
 • Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, Yrd. Doç. Dr. Handan AKÇAÖZ ve Aras. Gör. C. Feyza KARADENIZ 8-12 Eylül 2003 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü tarafından düzenlenen IV. Ulusal Bahçe Bitkileri Kongresi’ne “Antalya İlinde Başlıca Sebzelerde Fiyat Analizi” isimli bildiri ile katılmışlardır.
 • Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAS ve yüksek lisans öğrencisi Demet DANIS 8-12 Eylül 2003 tarihleri arasında Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Bahçe Bitkileri Bölümü tarafından düzenlenen IV. Ulusal Bahçe Bitkileri Kongresi’ne “Bahçe Bitkileri Tarımına Yönelik Kamu Yayım Çalışmaları ve Eurepgap’ın Beklenen Etkileri” isimli bildiri ile katılmışlardır.
 • Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAS,  2-8 Eylül 2003 tarihinde Macaristan’ın Eger kentinde düzenlenen 16. Avrupa Yayım Eğitimi Seminerine “Türkiye’deki Tarımsal Yayım Hizmetlerinin Analizi” isimli bildiri ile katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, 11 Eylül 2003 tarihinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “Stres İle Başa Çıkma ve Zaman Yönetimi” isimli eğitim toplantısına katılmıştır.
 • Bölüm başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, 24 Ekim 2003 tarihinde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası tarafından düzenlenen “İşletme Vizyonunun Kurum Kimliği” konulu toplantıya  katılmıştır.
 • Bölüm başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, 24 Kasım 2003 tarihinde Uludağ Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Ekonomisi Anabilim Dalı öğrencilerinden Süleyman KARAMAN’ın doktora yeterlilik sınavına katılmıştır.
 • Bölüm öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. İbrahim YILMAZ, 03 Kasım 2003 tarihinde Gazi Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Metarulji Anabilim Dalı öğrencilerinden Nurullah KIRATLI’nın doktora tez sınavına katılmıştır.
 • Bölüm öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ, 20 Kasım 2003 tarihinde Çukurova Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Tarım Ekonomisi Anabilim Dalı öğrencilerinden Haşim ÖZKURT ve Vilda YARDIM’ın yüksek lisans tez sınavlarına katılmıştır.
 • Prof. Dr. Burhan Özkan ve Yrd. Doç. Dr. Orhan Özçatalbaş 11 Aralık 2003 tarihinde Antalya Dedeman Hotel'de Antalya İhracatçı Birlikleri tarafından organize edilen "Almanya'da Türk Yaş Meyve Sebze Ürünlerinde Zirai İlaç Kalıntıları Nedeniyle Yaşanan Sorunlar" konulu toplantıya katılmışlardır.
 • Bölümümüz öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAŞ, 15 Mart 2004 tarihinde TRT Antalya Radyosu’nda “Tarımda Teknoloji Kullanımı ve Çiftçi Eğitimi” isimli konuşma yapmıştır.
 • Yrd. Doç. Dr. İbrahim YILMAZ, Orman Bakanlığı’nın Antalya Müdürlüğü’nde 12-16 Mayıs 2004 tarihleri arasında yapılan Araştırma Enstitüsü Teknik Kurul toplantısına katılmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, 16-18 Eylül 2004 tarihleri arasında Tokat’ta yapılacak olan Türkiye VI. Tarım Ekonomisi Konferansı için sunulan bildirilerin değerlendirmesi için 12-14 Şubat tarihleri arasında Samsun’da toplanan Kongre Bilim Kurulu toplantısına katılmıştır.

ATAMALAR

 • Bölüm başkanımız Doç. Dr. Burhan ÖZKAN, 7 Ocak 2003 tarihinde Akdeniz Üniversitesi  Su Ürünleri Fakültesi  Fakülte Yönetim Kurulu ve Fakülte Kurulu üyeliğine atanmıştır.
 • Bölüm başkanımız Doç. Dr. Burhan ÖZKAN, 5 Şubat 2003 tarihinde Akdeniz Üniversitesi  Ziraat Fakültesi  Dekan Yardımcılığı’na atanmıştır.
 • Bölüm başkanımız Prof. Dr. Burhan ÖZKAN, 4 Aralık 2003 tarihinde Akdeniz Üniversitesi Süreli Eğitim Merkezi (AKÜNSEM) Merkez  Yönetim Kurulu üyeliğine 2 yıl  süreyle  atanmıştır.
GÖREVLENDİRME

Yrd. Doç. Dr. Orhan ÖZÇATALBAS  01 Ocak 2003- 14 Şubat 2003 Tarihleri Arasında Hannover Üniversitesi Bahçe Bitkileri Fakültesi’nde “Almanya’nın Aşağı Saksonya Eyaleti’nde Kırsal Gençliğin Toplumsal Durumu ve Eğitim Fırsatları” konusunda araştırma ve incelemede bulunmuştur.

RADYO – TV KONUŞMALARI

¨Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Burhan ÖZKAN  21 Nisan 2003 tarihinde TRT Antalya radyosunda Pamuk, Tekstil ve Konfeksiyon sektörlerinin ülke ekonomisindeki yeri ve önemi   konusunda konuşma yapmıştır.

AKADEMİK AŞAMA

 • Dr. Handan AKÇAÖZ 28 Şubat 2003 tarihinde Yardımcı Doçentlik kadrosuna atanmıştır.
 • Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Burhan ÖZKAN, 16 Temmuz 2003 tarihinde Profesörlük unvanını almıştır,
 • Araş. Gör. C. Feyza KARADENIZ  ve Aras. Gör. Yavuz TASCIOGLU yüksek lisans tez savunma sınavına girmişler ve sınavlarını başarı ile tamamlamışlardır.

YENİ DOĞANLAR

 • Bölümümüz Araş. Görevlilerinden Ilkay SÖZER ile Tarım Makineleri Bölümü Araş. Gör. Salih SÖZER’in 7 Temmuz 2003 tarihinde Ahmet Salih isimli bir erkek çocukları dünyaya gelmiştir.
 • Bölümümüz Öğretim Üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Handan AKÇAÖZ ile Mehmet AKÇAÖZ’ün 30.11.2003 tarihinde Buse isimli bir kız çocukları dünyaya gelmiştir.

EVLİLİK

 • Bölümümüz Araştırma Görevlilerinden Yavuz TASCIOGLU, Peyzaj Mimarlığı Bölümü Araştırma Görevlisi Sezen GIRAN ile 15 Ağustos 2003 tarihinde evlenmişlerdir.

Sayfa Özeti: AKTEB Haber Bülteni

Anahtar Kelimeler: